Mobil Reklamlar

Mobil cihazların yükselişi ile geçen 2011 yılı, mobil reklam firmalarını zengin etti. Mobil reklam pazarı 7 katlık bir büyümeye sahne olurken büyük firmaların da dikkatini çekiyor.

Teknoloji dünyasında 2011 yılında spotlar tamamen akıllı telefonlar ve tabletlerin üzerindeydi diyebiliriz. Dev teknoloji firmalarının bu pazara girmesinin ardından ise neredeyse yepyeni bir sektör oluştu.

Uygulama geliştiricilerden, aksesuar üreticilerine kadar birçok farklı firma bu yeni pazardan pay kaparken en büyük artış ise mobil reklamlar alanında yaşandı.

2011 yılındaki mobil cihaz artışı herkes tarafından kabul ediliyordu, ancak Inneractive’in yaptığı bir araştırma, bu artışın ne kadar dramatik boyutlara ulaştığını ortaya koydu.

100’den fazla reklam ağı üzerinden yapılan araştırmaya göre geçtiğimiz sene mobil reklam gösterimlerinde Apple yüzde 981’lik bir artış gösterirken Android ise yüzde 759’luk artış ile ikinci sırada.

Akıllı telefon rekabetinde geri kalan Nokia’dan mobil reklam erişimi yüzde 423 artarken BlackBerry ise yüzde 265 ile son sırada yer aldı.

Mobil cihazlar üzerinden reklam tıklamaları yüzde 711 artarken reklamlardan elde edilen gelir de yüzde 522’lik bir artışa imza attı. Enbüyük artış yüzde 983 ile Kuzey Amerika’da yaşanırken Avrupa bölgesi ise yüzde 712 ile ikinci sırada yer aldı.

Kısacası rekabet arttıkça  reklam yapmak içinde sürekli ataklar firmaların rekabetindeki artışı gösteriyor.E ne diyelim onlar erememiş muradına biz her ne olursa olsun yinede çıkalım bi kerevetine  😀

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s